Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları (OrbimSoft Tüm Uygulamalar İçin)

Burada belirtilen gizlilik politikası ve kullanım koşulları; Orbimsoft Geliştiricisi'nin Google Play Store'da yayınlanan bütün mobil uygulamaları için geçerlidir. Bu uygulamaları mobil cihazınıza yükleyerek, bu metinde yer alan gizlilik politikasını ve kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Bu koşulları kabul etmiyorsanız bu uygulamaları mobil cihazınıza yüklemeyiniz.

Bazı uygulamalarımızı kullanabilmeniz için girmeniz gereken bazı bilgiler vardır. Bu uygulamalarda kayıt esnasında sizden istenen bilgiler uygulamanın hazırlanmış olduğu yayınevinin sınav sistemine aktarılır.

Bu bilgiler,

 • Adınız,
 • Soyadınız,
 • Okulunuzun bulunduğu il,
 • Okulunuzun bulunduğu ilçe,
 • Okulunuzun adı,
 • Cinsiyetiniz,
 • Doğum tarihiniz,
 • Cep telefonunuz,
 • e-mail adresiniz,
 • Sınav sistemini kullanırken kullandığınız şifreniz.

İstenmiş olan bu bilgiler uygulamanın hazırlanmış olduğu yayınevinin sınav sistemine aktarılır ve kayıt altına alınır. Kaydedilen bu bilgiler 3. kişi veya kurumlar ile paylaşılmaz.

Bu bilgileri almamızdaki amaçlar şunlardır:

 • Öğrencilerinize ait sonuçları sınav sistemine aktarabilmeniz için (uygulamanın temel işlevleri arasındadır.)
 • Öğrenci bilgilerinizi sınav sisteminden uygulamanıza aktarabilmeniz için
 • Uygulamanın geliştirilmesi yönelik amaçlar için
 • Herhangi bir sorun durumunda tarafınızla daha hızlı iletişim kurabilmek için

Ayrıca uygulama içerisinde belli başlı özellikleri kullanabilmeniz için uygulamaya bazı izinleri vermeniz gerekmektedir. Bu izinlerin hepsi uygulamada kullanılmıyor olabilir. İçlerinden bazıları şuan indireceğiniz uygulamada kullanılmaktadır. Şeffaflık ilkemizin bir gereği olarak tüm bu izinleri açıkça siz kullanıcılarımıza belirtmekteyiz.

 • android.permission.CAMERA: Cihaz kamerasını kullanma izni. Uygulamanın temel işlevini yerine getirebilmesi için bu izin gerekmektedir. Optik formların okunması için kullanılmaktadır.
 • android.permission.INTERNET: İnternet erişim izni. Bazı uygulamalarımızın açılışında istenen bilgilerin uygulamanın hazırlandığı yayınevinin sınav sistemine aktarmak ve giriş bilgilerini doğrulamak için kullanılır. Öğrencilerinize ait sonuçların uygulamanın hazırlandığı yayınevinin sınav sistemine aktarılması için kullanılır.
 • android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE: Ağ erişim izni. Internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol etmek için kullanılır.
 • android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE: Cihaz hafızasına yazma izni. Bazı optik form resimlerinin hafızaya kaydedilmesi veya uygulama verilerinin yedeklenip cihaz hafızasına kaydedilmesi için bu izin verilir.

Orbimsoft Geliştiricisi, kaliteli ve yararlı uygulamalar yayınlamak için her zaman gereken özeni ve duyarlılığı gösterecektir. Buna rağmen, uygulamalarımızda yer alan içeriklerin beklentilerinizi karşılayacağı, size yararlı olacağı veya kesin doğru bilgiler içereceğine dair hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Uygulamaları olduğu gibi sunmaktayız. Bu sebeple, uygulamalarımızdan kaynaklı yaşanacak herhangi bir olumsuz durum için Orbimsoft Geliştiricisi'ni sorumlu tutamayacağınızı kabul etmektesiniz.

Orbimsoft Geliştiricisi, bu uygulamaların güvenliği konusunda alınabilecek tüm önlemleri almak için gereken ölçüde çaba sarf eder ve Google Play Geliştirici Programı Politikaları sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirir. Bununla birlikte; internet ve dijital ortamlar yeterli düzeyde güvenli alanlar değildir. Bu yüzden size yüzde yüz güvenli bir hizmet sunacağımız konusunda herhangi bir garantide bulunmamaktayız.

Uygulamalarımız sadece Google Play Store'da yer almaktadır. Bu uygulamaların bizim bilgimiz dışında başka bir android mağazasında yer alması durumunda, buradan yapılacak yüklemelerden Orbimsoft Geliştiricisi sorumlu tutulamaz.

Bu uygulamalarda, üçüncü taraflara ait reklamlar ve linkler yer alabilir. Bu üçüncü taraflara ait reklamların ve linklerin niteliğinden, içeriğinden, güvenliğinden veya bunlardan kaynaklı oluşabilecek zararlardan Orbimsoft Geliştiricisi'ni sorumlu tutamayacağınızı kabul etmektesiniz. Google tarafından yayınlanan reklamlara ilişkin ayarlarınızı nasıl düzenleyeceğinizi, reklam ayarları sayfasından öğrenebilirsiniz.

Burada belirtilen koşullarla ilgili görüş ve önerilerinizi, orbimyazilim@gmail.com mail adresinden bize iletebilirsiniz.

Orbimsoft Geliştiricisi; bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları metninde değişiklik yapabilir. Yapılan değişiklikler anında yürürlüğe girecektir. Değişiklik yaptığımız tarihi, "son güncelleme tarihi" olarak en alt kısımda belirtiriz.

Son güncelleme tarihi:

14.03.2017